Seat Toledo1,4 TSi 122 Style DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2013 |
| Kilometertal | 166.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 206 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
🚘Vi har adskillige fantastiske biler som denne tilgængelige eller på vej ind. Hvis vi ikke har den specifikke bil på lager, vil vi gerne hjælpe med at skaffe den fra en af vores samarbejdspartnere.✔️ Vi tager gerne imod byttebiler (også som en del af handlen.)✔️
🚘Seat Toledo 1,4 TSi 122 Style DSG 5d
-1. reg.: -Modelår: 19-09-2013
-Km: 166.000
-Brændstof Benzin
- Automatgear
-Motorydelse 122 HK
-Forbrug 17,2 Km/l
-Næste syn 28-01-2027
Udstyr: kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle, tågelygter, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, aircondition, automatgear, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag m.m.
LAVPRIS TILBUD 69.700 Kr.
Bilen befinder sig på denne adresse 📍
-Industriparken 15, 7400 Herning
Hvis du ønsker at besigte denne bil, bedes du venligst kontakte os, inden du kører hjemmefra, for at undgå unødvendig kørsel.📍Telefon +45 53699969 ☎️E-mail Motormatchinfo@gmail.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 229.903 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.130 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Tonede ruder |