Seat Tarraco2,0 TSi 190 Xcellence DSG 4Drive 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 10,9 km/l |
| CO2 udledning | 207 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.660 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 211 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Vognbaneassistent
✅ 7 personers
✅ El-klapbare sidespejle m/varme
✅ Bakkamera
✅ Apple Carplay/Android auto
✅ Motor kabinevarmer
✅ Svingbart træk (elektrisk)
✅ Multifunktionsrat
✅ 4 Drive
✅ 17" Vinterdæk medfølger
✅ 3 zone klima
✅ Varme i bagsæde
✅ El betjent bagklap
Seat Tarraco 2,0 TSi 190 Xcellence DSG 4Drive 7prs 5d
Tilbuddet nedenfor er en 1 årige frisk kontrakt. Tilbuddet kan skræddersyes efter behov og periodelængde.
LEASING FORSLAG ERHVERV 12 MDR.:
Månedlig ydelse: 1.904 eks. moms
Udbetaling: 20.180 eks. moms
Restværdi: 130.240 eks. moms og afgift
Løbetid 12 måneder.
LEASING FORSLAG PRIVAT 12 MDR.:
Månedlig ydelse: 2.380 inkl. moms
Udbetaling: 27.725 inkl. moms
Restværdi: 130.240 eks. moms og afgift
Løbetid 12 måneder.
Bilen er klar til omgående levering. Tager gerne din bil i bytte. Bilen kan leveres i hele landet.
Godkendelse kræver positivt kreditvurdering. kontraktoprettelse & nummerplade 3.500 + moms
(Der tages forbehold for tastefejl.)
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, dellæderindtræk, 7 personers, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, vinterhjul, alufælge, tågelygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, el-klapbare sidespejle m/varme, automatgear, fuldaut. klima, 4x el-ruder, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, adaptiv fartpilot, motorkabinevarmer, elektrisk parkeringsbremse, centrallås, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, internet, håndfrit til mobil, app integration, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, stemmebetjening, antispin, 8 airbags, airbag, esp, apple carplay, android auto, automatisk start/stop, nøglefri tænding, 3 zone klima, varme i bagsæde, el betjent bagklap, vognbaneassistent, svingbart træk (elektrisk)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 520.053 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 230 liter |
| Vægt | 1.808 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 482 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 personers | Internet |
| 8 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
|---|---|
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Motorkabinevarmer |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.904 kr.
- Førstegangsydelse20.180 kr.
- Totalpris i løbetiden43.028 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 130.240 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet