Seat Tarraco1,4 eHybrid FR DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,2 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 46 km |
| Batterikapacitet | 7,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 43 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen står i 4300 Holbæk - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
Lækker, rummelig og velkørende bil i FR varianten med masser af udstyr.
HIGHLIGHTS
- Adaptiv fartpilot
- 2 zone fuldautomatisk klimaanlæg
- El-indstillelige sportssæder, førersæde med memory
- 20" originale Seat alufælge
- Apple CarPlay og Android Auto
- Blindvinkelassistent
- Vognbaneassistent
- Navigation
- Bakkamera samt parkeringssensorer bag og for
- Glastag
- Elektrisk svingbart anhængertræk (1.800 kg m/bremser)
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 429.556 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.768 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |