Seat Mii1,0 MPi 60 Style 5d
Kontantpris
90.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Produceret | 6/2019 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
SØD LILLE ØKONOMISK MII NU I TAASTRUP !!
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, automatisk lys, antispin
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15.
TLF: 43 52 66 11
www.Autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 96.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 939 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 391 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| Automatisk lys | Kørecomputer |
| Automatisk start/stop | Læderrat |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |