Seat Mii1,0 60 Style eco 5d
Kontantpris
52.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 140.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/92 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Super velholdt Mii Special Edition, med sortlakerede og elopvarmede sidespejle, sorte sidestreamers og læderbeklædt rat, der spinner, som da den var ny.
Har kun haft en ejer/bruger som husstandens nr 2 bil.
Eneste kosmetiske tegn på sin alder er lidt rust ved benzindækselet.
Alle servicebesøg er overholdt hos Semler Auto.
Senest serviceret i januar.
Alle bremser er desuden skiftet i januar.
Bilen leveres med sommerdæk på originale sorte letmetalfælge påmonteret, samt vinterdæk på alufælge.
Seriøse bud modtages.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 102.402 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Servo |