Seat Leon2,0 TDi 150 FR ST DSG 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
84.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 263.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 211 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🔴🟡🟢ÅBENT ALLE UGENS 7 DAGE, MANDAG-FREDAG kl.9.30-19:00 & LØRDAG - SØNDAG KL.11.00-16.00🔴🟡🟢
🔶 Bemærkelsesværdigt udstyr 🔶
➜
➜
➜
➜
➜
➜
ENGROS SALG TIL CVR NR, service overholdt seneste service ved 249000 km tandrem skiftet ved 244000 km, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.288 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 562 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
|---|---|
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Mørktonede ruder i bag |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| Delkunstlæderindtræk | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |