Seat Leon1,5 TSi 150 Xcellence ST DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 129.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
SEAT Leon 1,5 TSI 150 Xcellence ST DSG – Veludstyret stationcar med masser af komfort og køreglæde!
Her får du en rummelig og elegant stationcar med stærk benzinmotor og DSG automatgear – perfekt til både familie og pendling. Kombinationen af 150 hk og automatgear giver en både komfortabel og dynamisk køreoplevelse.
Udvalgt udstyr:
✅ Aftageligt og aflåseligt anhængertræk
✅ Panorama soltag 🌤️
✅ Fuld LED for- og baglygter
✅ Digitalt cockpit
✅ Navigationssystem
✅ Apple CarPlay / Android Auto (Full Link)
✅ Fartpilot
✅ Parkeringssensorer
✅ Sædevarme i forsæder
✅ 2-zoners klimaanlæg (Climatronic)
✅ Nøglefri adgang (Keyless Entry)
✅ El-foldbare og opvarmede sidespejle
✅ Sport-/komfortsæder med lændestøtte
✅ Ambientebelysning
✅ Mørktonede ruder bag
✅ Tagræling i blank finish
✅ 17" alufælge
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 275.457 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 587 liter |
| Vægt | 1.294 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 566 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Tagræling |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |