Seat Leon1,4 TSi 150 Style ST DSG 5d
Kontantpris
139.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 132.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Åbent i påsken 2.påskedag kl.11-16, meget velholdt bil og med bla.træk (kg.1.500,-) , 16" alufælge, automatgear, aircondition, 2 zone klima, adaptiv fartpilot, sort tonede ruder bag, fjernb. centrallås, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), regnsensor, sædevarme, 4x el-ruder, højdejust. førersæde, læderrat, multifunktionsrat, el-sidespejle m/varme, udv. temp. måler, esp, antispin, isofix, dæktryksmåler, splitbagsæde, tagræling, aux tilslutning, få et godt finansierings og forsikrings tilbud på denne bil
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.213 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 587 liter |
| Vægt | 1.163 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 627 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
|---|---|
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil |