Seat Leon1,2 TSi 110 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2016 |
| Kilometertal | 172.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Finansiering fra 1.321,- UDEN UDBETALING Åbent til kl. 20 efter aftale Ring i dag: 30 57 57 30 Mulighed for levering i hele Danmark samt video-gennemgang
Highlights:
- Aircondition
- Fartpilot
- Sædevarme
✅ Vi tager gerne din brugte bil i bytte
✅ Vi tilbyder en attraktiv finansieringsløsning med- & uden udbetaling
✅ Køb ekstra udstyr, vinterdæk, laderstander.
✅ Billig kaskoforsikring, hvis du er under 25 år gammel.
✅ Vælg om du som kunde vil have fast eller variabel rente. ( Kend din månedlig ydelse under hele forløbet)
🌐 Kontakt os for mere information eller kom forbi for besigtigelse:
📌 Vejlevej 30, Fredericia
📞 +45 30 57 57 30
📧 Salg@frcbilhus.dk
🌐 www.Frcbilhus.dk
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el-sidespejle m/varme, aftageligt træk, 2 zone klima, fuldaut. klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 224.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.209 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 531 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Automatisk start/stop | Kørecomputer |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| Centrallås | Multifunktionsrat |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Fartpilot |