Seat Ibiza1,0 TSi 115 FR DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 197.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
ALLE VORES BILER GENNEMGÅES HOS FDM INDEN LEVERING.
Denne bil leveres inkl. fejlfri 100% Autotjektest udført hos FDM!
BEMÆRK:
✅ KEYLESS ENTRY & GO
✅ APPLE CARPLAY + ANDROID AUT0/MIRROR LINK
✅ BAKKAMERA + P-SENSOR FOR OG BAG
✅ ADAPTIV FARTPILOT INKL. NØDBREMSEASSISTENT
✅ DRIVE-PROFILE SELECT
✅ EL-KLAPBARE SIDESPEJLE
OG MEGET MERE.
Vi Tilbyder Markedets Bedste Bilfinansiering både med og uden udbetaling. Se flere biler på Holmebiler.dk.
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 17" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle, tågelygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, app integration, sd kortlæser, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem
Der tages forbehold for tryk-og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 201.659 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.215 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Helårshjul |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| App integration | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | SD kortlæser |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| AUX tilslutning | Stofindtræk |
| Bagagerumsdækken | Tågelygter |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| Bakspejl m. nedbl. | Træthedsregistrering |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |