Seat Ibiza1,0 TSi 115 FR 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
SEAT IBIZA 1,0 TSI FR 115 HK 6 gear
Digitalt cockpit
Vision pakke
Adaptiv fartpilot og KESSY (nøglefri betjening)
Full LED
FR Pakke
17" Seat FR alufælge
Bakkamera
Parkeringssensor for og bag
3 eget sportsmultifunktionslæderrat
Sædevarme
Aut. klimaanlæg
Undervognsbehandlet
16" Vinteralufælge kan evt medfølge
Mørktonede ruder bag
kørecomputer, bagagerumsdækken, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, sd kortlæser, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, 7 airbags, esp, antispin, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 176.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.040 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 7 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | SD kortlæser |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |