Renault Zoe52 Intens 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 39.700 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 383 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/245 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Denne bil kan Finansieres for 0.- i Udbetaling
⭐ Leveres Ny serviceret & Nysynet
⭐ Automatgear
⭐ Vognbaneassisten
⭐ Varme i rat
⭐ Blindvinkelassisten
⭐ Bakkamera
⭐ Apple Carplay & Android Auto
⭐ Parkeringssensor For & Bag
⭐ Navigation
⭐ LED Kørelys
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, el-sidespejle m/varme, automatgear, aircondition, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, dab+ radio, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, lygtevasker, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, bakkamera, parkeringssensor (for), isofix, vognbaneassistent, antispin, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, varme i rat, sædevarme, el-ruder, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, læderrat, dellæderindtræk, stofindtræk, isofix, vognbaneassistent, antispin, fuld led forlygter, fjernlysassistent, digitalt cockpit
Mulighed for udvidet 24 mdr´s CarGarantie dækning.
Der tages forbehold for tastefejl
VI TILBYDER OGSÅ FORDELAGTIG FINANSIERING AF DENNE BIL MED/UDEN UDBETALING.
RING OG HØR NÆRMERE. TLF. 31 89 25 89 (TRÆFFES BEDST PÅ MOBIL)
Åbningstider
Man - Fre 10 - 17
Lørdag Lukket
Søndag 11 - 16
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.921 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.502 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 486 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |