Renault Zoe22 Intens 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2014 |
| Kilometertal | 148.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | 22,0 kWh |
| Energiforbrug | - |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 58 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Kom ud og kør i den velkendte og praktiske Renault Zoe, med god plads til 5 personer og et ret fornuftigt bagagerum. Denne Zoe er i den højeste udstyrsvariant "Intens".
Kom forbi til en prøvetur eller ring på 53707070 eller 22305237 hvis du vil vide mere om bilen :-)
Vi glæder os til til at se dig.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, digitalt cockpit, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, automatgear, fuldaut. klima, nøglefri adgang, sædevarme, el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk kabinevarmer, type-2 ladekabel, navigation, håndfrit til mobil, bakkamera, isofix, automatisk lys, parkeringssensor (bag), esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.543 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Navigation |
|---|---|
| Digitalt cockpit | Nøglefri adgang |
| El-ruder | Nøglefri tænding |
| El-sidespejle m. varme | Parkeringssensor (bag) |
| Elektrisk kabinevarmer | Sædebetræk, stof |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Type-2 ladekabel |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |