Renault Twingo1,2 16V E Expression 3d
Kontantpris
32.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2011 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/107 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 169 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 350 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, stofindtræk, højdejust. førersæde, aftageligt træk, tågelygter, fjernb. centrallås, el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-a tilslutning, isofix, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 99.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 925 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
|---|---|
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |