Renault Twingo1,0 SCe 70 Dynamique 5d
Kontantpris
25.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2015 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 70 hk/91 nm |
| Acceleration | 14,5 sek. |
| Tophastighed | 151 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Den mest charmerende lille bil til salg! Perfekt bybil, vender på en tallerken og er overraskende behagelig at køre i. Forvent ikke en ny bil, koblingen driller en gang imellem og der er en ridse på den ene side (se billede), men prisen er også sat derefter.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 359 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |