Renault Scenic E-Tech87 Iconic 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 36.400 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 625 km |
| Batterikapacitet | 87,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
RENAULT SCÉNIC E-TECH ICONIC 87 kWh 220HK AUT.
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 1,99 % – skræddersyet finansiering
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Elektrisk motor 220 HK
✔️ Automatgear
✔️ 20" Alufælge
✔️ Fuld LED forlygter & LED baglygter
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Vejbaneassistent & skiltegenkendelse
✔️ Parkeringssensor for/bag & bakkamera
✔️ Digital instrumentering
✔️ Navigation & touchskærm
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Klimaanlæg 2-zoner
✔️ Ratvarme & sædevarme for
✔️ El-indstilleligt førersæde
✔️ Elektrisk bagklap
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ Tagræling & tågelygter
✔️ Multifunktionsrat & læderrat
✔️ 3-faset opladning
✔️ Service OK & ikke ryger
✅ Batterikapacitet: 87 kWh
✅ Rækkevidde: 625 km
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 380.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 545 liter |
| Vægt | 1.852 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 559 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| Alarm | Fuld LED forlygter |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| City steering | Stemmebetjening |
| DAB radio | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Trafikkamera |
| El indst. førersæde | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| El-ruder | Vognbaneassistent |