Renault Megane IV1,6 E-Tech Intens Sport Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 34,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/- |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK:
‼️ El-soltag‼️
Alle vores biler kan leveres med op til 24 mdr. garantiforsikring.,
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 18" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, led baglygter, tagræling, træk, aftageligt træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, app integration, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, 24 mdr. reklamationsret, attraktiv finansiering af din nye bil. Eksempel på denne bil udb.26.825, - ydelse 1.702,- vi kan også finansiere UDEN UDBETALING – giv os et kald for en snak herom på 47170800.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 264.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 389 liter |
| Vægt | 1.578 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 553 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Isofix |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Kurvelys |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |