Renault Megane III1,5 dCi 110 Expression Sport Tourer aut. 5d
Kontantpris
42.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 271.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/240 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Renault Megane III 1,5 dCi 110 Expression Sport Tourer aut. 5d
✅Kørt 271.000
✅Årgang 2012
✅Nysynet
✅Partikelfilter
Her får du en komfortabel og velkørende Renault Megane, som egner sig perfekt til både pendling og længere ture. Bilen byder på god kørekomfort, masser af udstyr og en stabil køreoplevelse. Ideel som både familie- og hverdagsbil.
Udstyr 📋
El ruder
Digital speedometer
Klimaanlæg
Bluetooth
Fart pilot
Partikelfilter
Automatgear
El spejle
Sædevarme
Vare i for- bagrude
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 289.899 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.264 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|