Renault Megane E-Tech60 Equilibre 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 450 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Bilen er endnu ikke ankommet til lager. Ring venligst inden fremvisning, så vi kan sikre, at den er klar til dig. 📞
Renault Mégane Equilibre Electric 220 hk til hurtig og direkte levering med WLTP på 450 km.
Loktaion : Fredericia - Strandvejen 220
Bilen der byder på en meget lækker og smagfuld kabine - her i Equilibre varianten med en masse udstyr :
Adaptiv fartpilot er standard
12,3" førerspejl + 9" multimedieskærm med Google Maps
Android Auto & Apple CarPlay,
2-zone klimaanlæg,
Sædevarme og ratvarme.
Fuld LED-forlygter
Bakkamera
Parkeringssensor bag
Aktivt nødbremsesystem (fodgænger/cyklist) & vognbaneassistent.
18" alufælge
El-klapbare sidespejle
440 L bagagerum
Kom forbi Autohuset Vestergaard i Fredericia og hør nærmere, og husk - vi kan altid tage din gamle bil i bytte og vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.708 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 7 personers | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk nødassistent | Motorkabinevarmer |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-ruder | Vognbaneassistent |