Renault Kadjar1,5 dCi 115 Zen EDC 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Aftageligt træk - 1.350 kg på krogen
• Sædevarme
• Navigation
• Fartpilot
• Apple Carplay
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, aftageligt træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, lygtevasker, antispin, esp, vognbaneassistent
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 326.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 472 liter |
| Vægt | 1.547 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 369 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Lygtevasker |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |