Renault Grand Scenic IV1,6 dCi 160 Bose Edition EDC 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/360 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 208 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.850 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Renault Grand Scenic IV
Leder I efter en rummelig og moderne 7-personers MPV med god komfort, høj fleksibilitet og fornuftigt brændstofforbrug – uden at sprænge budgettet?
Så er denne et rigtig godt bud.
Ideel til den store børnefamilie, weekendture, camping eller som en praktisk og komfortabel hverdagsbil.
Bilen er velholdt, nysynet, nysserviceret og klar til mange nye kilometer.
kørecomputer, 3 sæder bag i, 2 sæder bagved når 7 personer ønskes, 20” alufælge, vinterhjul, led kørelys, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix også foran, airbag, esp
Sommerdæk følger med
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.619 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 759 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Apple carplay | Fjernlysassistent |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
|---|---|
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |