Renault Clio V1,5 dCi 115 R.S. Line 5d
Kontantpris
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 239.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,6 km/l |
| CO2 udledning | 103 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Meget velholdt og topudstyret enejers Clio V RS Line med den stærke 115 hk diesel motor. Udstyret med sportssæder med dellæder, elklap spejle, LED lygter, 4 elruder og meget mere. Monteret med 17" sommerhjul med 4-5 mm mønster. Vinterhjul medfølger med 5-6 mm mønster. Service ok. Velegnet som både bybil eller pendlerbil. Bilen er nyklargjort, nyserviceret og leveres nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 189.821 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 1.277 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 39 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |