Renault Clio V1,0 TCe 100 Zen 5d
Kontantpris(Kommissionssalg)
87.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 177.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Alle service overholdt seneste service ved 170000 km, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri tænding, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 144.920 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bakkamera | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |