Renault Clio IV1,5 dCi 90 Zen Sport Tourer 5d
Kontantpris
76.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
BEMK ALLE SEVICE HOLDT. TANDREM -VANDPUMPE SKIFTET VED 125.000 KM,, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, tagræling, træk, el-sidespejle, fuldaut. klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, aux tilslutning, dab+ radio, regnsensor, isofix, automatisk lys, 6 airbags, esp, antispin, parkeringssensor (bag)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 211.702 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.159 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 499 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Køl i handskerum |
|---|---|
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Fuldaut. klima | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | USB C tilslutning |
| Isofix |