Renault Clio IV1,5 dCi 90 Zen 5d
Kontantpris
79.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2018 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 16" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, tågelygter, træk, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, dab radio, navigation, usb-a tilslutning, alarm, 6 airbags, espfinansieres med 0.- i udbetaling TAGER GERNE DIN BIL I BYTT Nummerplade kan også udleveres i weekende
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 203.697 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 493 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |