Renault Clio IV1,5 dCi 75 Expression Sport Tourer 5d
Kontantpris
53.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 183.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/200 nm |
| Acceleration | 14,3 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Bilen starter/ kører og trækker fint og lyder sund i motor. BEMÆRK Servicehistorikken. Tandrem skiftet ved 150.000 Km. - Sidste Service ved 179.000 km ( SE FOTO)/ Langt på literen 31,3 og billig vægtafgift 520 kr halvåret.
Udstyret med *Fartpilot* Navigation* Træk(1200kg) *Sædevarme* BakSensor* Tonede ruder og meget mere…
BEMÆRK GODT KM 183.000* STATIONSCAR* TRÆK!!
Ring nu og prøv bilen i dag! 🌐 LPLbiler.dk. 📱 81 28 17 33 Telefon tid: 9 – 21 Alle dage
Undgå at køre forgæves – ring gerne i forvejen. 🚚
LEVERING SAMME DAG! 🔄 Vi tager gerne din brugte bil i bytte! 💰Attraktiv
finansiering med 0kr eller 20% udbetaling igennem Santander. Forbehold for tastefej
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 192.200 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.194 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Navigation |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Træk |