Renault Clio IV0,9 TCe 90 Limited 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 148.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🐥 PÅSKEINFO 🐥
Fra D. 31.03 til og med D. 06.04
Holder butikken KUN åbent efter aftale.
God påske! 🌼🐣
🚗YDERST VELKØRENDE CLIO I LIMITED UDSTYRS MODEL MED UDSTYR SOM AFT.TRÆK, KEYLESS, FARTPILOT, STOR SKÆRM, BLUETOOTH🚗
BILEN KAN FINANISERES MED ELLER UDEN UDBETALING!!!!
MULIGHED FOR 36 MDR GARANTI!
BILEN LEVERES, NY SERVICERET OG KLARGJORT✅
BILEN ER NYSYNET✅ SOMMER ALU, VINTER STÅL✅
✅KUN 460 HALVÅRLIGT
✅AFT.TRÆK
✅KLIMA
✅FARTPILOT
✅STOR SKÆRM
✅BLUETOOTH
✅SÆDEVARME
✅NAVIGATION
✅REGNSENSOR
✅EL-SPEJLE
✅EL-RUDER
🔴VI ER MEDLEM AF DBFU DIN GARANTI FOR EN TRYG HANDEL🔴
🧽BILEN ER LIGE KOMMET IND OG ER IKKE KOSMETISK KLARGJORT ENDNU!!
MEN KLAR TIL EN PRØVETUR🏎️
KONTAKT: 40144408
VELKOMMEN TIL AUTOHUSET HEIN !
⬇️ KOMPLET UDSTYRSLISTE ⬇️
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, aftageligt træk, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 188.200 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 984 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 604 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |