Renault Clio IV0,9 TCe 90 Limited 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 108.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,0 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Aircondition
- Fartpilot
- Parkeringssensor bag
- Vinterhjul medfølger
- Fjernbetjent centrallås
- 16" Alufælge
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 204.700 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 498 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |