Renault Clio IV0,9 TCe 90 Expression Sport Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2014 |
| Kilometertal | 143.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
PÆN OG RUMMELIG ST.CAR MED PLADS TIL HELE FAMILIEN, UDSTYR SOM BLA. AIRCON, TRÆK, STOR SKÆRM, BLUETOOTH OG FARTPILOT, KØR TIL LAVESTE AFGIFT OG LANGT PÅ LITEREN ✅
/// BILEN KAN FINANSIERES MED ELLER UDEN UDBETALING ///
MULIGHED FOR 36 MDR GARANTI ✅
BILEN LEVERES NYSYNET OG NY SERVICERET ✅
BEMÆRK KM ✅
NYSYNET ✅
AIRCON ✅
TRÆK ✅
STOR SKÆRM ✅
BLUETOOTH ✅
NAVIGATION ✅
TÅGELYGTER ✅
SÆDEVARME ✅
FARTPILOT ✅
LAV KM ✅
SERVICE OK ✅
FINE HELÅRSDÆK ✅
LAV AFGIFT OG LANGT PÅ LITEREN ✅
VI ER MEDLEM AF DANSK BILFORHANDLER UNION DIN SIKKERHED FOR EN TRYG HANDEL ✅
, aircondition, træk, tågelygter, navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, fartpilot, isofix, kørecomputer, el-ruder, el-sidespejle, sædevarme, automatisk start/stop, aux tilslutning, læderrat, multifunktionsrat, nysynet, service ok,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 181.898 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.020 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Aircondition | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Navigation |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Tågelygter |
|---|---|
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Isofix |