Renault Captur1,6 E-Tech Intens 5d
Kontantpris
148.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Produceret | 1/2021 |
| Kilometertal | 54.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 86,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
|---|---|
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 33 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
SÆRLIGT UDSTYR
– Grå metallak
–
Samt meget mere, kontakt os for den fulde udstyrsliste.
Oprettelsesgebyr: kr. 4.000 – eks. moms
Panthaverdeklaration: kr. 1.200 – eks. moms
Der tages forbehold for tastefejl. Kontakt os på +45 72 311 000 Kontakt os for flere informationer. Enhver kontrakt beror på en positiv kreditgodkendelse.
FLEXLEASING HOS CAPLEASING
✔ Mekanisk Garantiforsikring
✔ Billig forsikring – kasko/ansvar
✔ Hjælp til videresalg ved endt leasing
✔ Splitleasing tilbydes
✔ Opbevaring af sommer/vinterdæk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.539 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 361 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 39 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Fjernb. centrallås | Type-2 ladekabel |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |