Renault Captur1,6 E-Tech Intens 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 52 km |
| Batterikapacitet | 7,1 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 136 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
KAN KØBES MED KR. 0, - I UDBETALING.
✔️ Lev. Nysynet
✔️ Ny Serviceret
HIGHLIGHTS:
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
▪️ Læderrat
▪️ Multifunktionsrat
▪️ 17" alufælge
▪️ Led kørelys
▪️ Automatgear
▪️ Fuldaut. klima
▪️ 2 zone klima
▪️ Adaptiv fartpilot
▪️ Sædevarme
▪️ Navigation
▪️ Håndfrit til mobil
▪️ Musikstreaming via bluetooth
▪️ Android auto
▪️ Apple carplay
▪️ Bakkamera
▪️ Parkeringssensor (for & bag)
▪️ Mørktonede ruder i bag
Derudover.
Kørecomputer, digitalt cockpit, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, usb-a tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, antispin, esp, auto hold, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem.
Hos os får du:
🔘 Finansiering både med el. uden udbetaling
🔘 God pris for din byttebil
🔘 CarGarantie forsikring på favorable vilkår
🔘 Ring og aftal fremvisning og undgå ventetid
🔘 FORBEHOLD FOR TASTEFEJL, SKRIVEFEJL OG FEJL I ØVRIGT
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 258.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.539 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 361 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 39 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |