Renault Captur1,5 dCi 90 Expression 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
47.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2015 |
| Kilometertal | 191.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI,
16" alu helårsdæk, fartpilot, aircondition, navigation, nøglefri adgang, sædevarme, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, højdejust. førersæde, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektronisk startspærre, 12V, tågelygter, bluetooth, usb-tilslutning, partikelfilter, tandrem skiftet d.7/7-21 v. 110.000 km, service delvist udfyldt senest v. 188.000 km (9 stempler), seneste syn d.29/7-25, sortmetal
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 225.468 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.145 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 584 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| 4x el-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
| ABS-bremser | Navigation |
| Aircondition | Nøglefri adgang |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Tågelygter |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
|---|---|
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |