Renault Captur1,3 TCe 140 Intens EDC 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
FULDUDSTYRET OG UTROLIG VELHOLDT CAPTURE MED ALT TÆNKELIGT I UDSTYR! KØRE HELE 20,2 KM/L OG BILLIG VÆGTAFGIFT.
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟯.𝟭𝟒𝟯 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚
MASSER AF UDSTYR SÅSOM:
- ADAPTIV FARTPILOT ✔️
- APPLE CARPLAY ✔️
- ANDROID AUTO ✔️
- AUTO. NØDBREMSE ✔️
- BLINDVINKELSASSIST ✔️
- SKILTEGENKENDER ✔️
- AFSTANDSMÅLER TIL FORKØRENDE. ✔️
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, led baglygter m. 3d-effekt kørelys, automatgear, ratgearskifte (Paddleshift), varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, 4x usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, Nødopkald: Automatisk opkald i tilfælde af ulykke eller ved tryg på SOS Knap til opkald (112).
🔴𝗥𝗜𝗡𝗚/𝗦𝗠𝗦 𝗙𝗢𝗥 𝗠𝗘𝗥𝗘 𝗜𝗡𝗙𝗢 𝗢𝗚 𝗧𝗜𝗗 𝗧𝗜𝗟 𝗙𝗥𝗘𝗠𝗩𝗜𝗦𝗡𝗜𝗡𝗚.
🔴 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟯.𝟭𝟒𝟯 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚
🔴𝗕𝗜𝗟𝗟𝗜𝗚 𝗙𝗢𝗥𝗦𝗜𝗞𝗥𝗜𝗡𝗚 𝗧𝗜𝗟𝗕𝗬𝗗𝗘𝗦!
🔴𝗢𝗣 𝗧𝗜𝗟 𝟮 𝗔̊𝗥𝗦 𝗖𝗔𝗥𝗚𝗔𝗥𝗔𝗡𝗧𝗜𝗘 𝗞𝗔𝗡 𝗧𝗜𝗟𝗞Ø𝗕𝗘𝗦
🔴𝗦𝗘 𝗙𝗟𝗘𝗥𝗘 𝗕𝗜𝗟𝗘𝗥 𝗣𝗔̊ 𝗩𝗢𝗥𝗘𝗦 𝗛𝗝𝗘𝗠𝗠𝗘𝗦𝗜𝗗𝗘: 𝗪𝗪𝗪.𝗠𝗤𝗠𝗕𝗜𝗟𝗘𝗥.𝗗𝗞
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 303.809 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 377 liter |
| Vægt | 1.253 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 563 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Tågelygter |
| Dellæderindtræk | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |