Porsche Taycan TurboPerformance+ 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 453 km |
| Batterikapacitet | 83,7 kWh |
| Energiforbrug | 228 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 625 hk/850 nm |
| Acceleration | 3,2 sek. |
| Tophastighed | 260 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Stel.nr: WP0ZZZY1ZMSA55658
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL ERHVERV (12 MDR)
- Engangsbetaling: kr. 71.000 ekskl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 3.592 ekskl. moms
- Restværdi: kr. 428.175 ekskl. moms og registreringsafgift.
- Beskatningsgrundlag ved fri firmabil, ekskl. miljøtillæg: kr. 630.000
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL PRIVATE (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 88.750 inkl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 4.489 inkl. moms
- Restværdi: kr. 428.175 ekskl. moms og registreringsafgift.
Kontakt os for et skræddersyet leasingtilbud, tilpasset dine ønsker og behov.
***
FREMVISNING MOD FORUDGÅENDE AFTALE
NÆVNEVÆRDIGT UDSTYR
+ Adaptiv fartpilot
+ Digitalt cockpit
+ Multifunktionsrat
+ El indst. forsæder m. memory
+ Panoramatag
+ LED-forlygter
+ Varme i rat
+ Nøglefri betjening
+ Sædevarme
+ Varmepumpe
+ Luftundervogn
+ Head-up display
+ Parkeringssensor for og bag
+ Bakkamera
+ Vognbaneassistent
+ Porsche Electric Sport Sound
+ Sport Chrono pakke
ØVRIG BESKRIVELSE:
Gratis kontraktoprettelse og attraktive forsikringspriser inkl. glasdækning. Mulighed for tilkøb af vejhjælp og AutoConcept bilgaranti.
***
Velkommen hos EASY-LEASE A/S!
Vi har siden 2014 gjort leasing let og gennemskueligt for både private og erhvervskunder. Vi tilbyder operationel- og finansiel leasing (flexleasing) til både private og erhverv, samt sæson- og splitleasing.
Vi sætter en ære i at give vores kunder markedets bedste priser, og yder altid seriøs og professionel service og rådgivning.
Rammer dette køretøj ikke helt plet for dig? Vi hjemtager også gerne din drømmebil eller -MC på bestilling.
www.EASY-LEASE.dk – tlf. 66 200 700 – salg@easy-lease.dk
(Forbehold for tastefejl)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.630.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 366 liter |
| Vægt | 2.305 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Antispin | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderindtræk |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Luftundervogn |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Panoramatag |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Soltag |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.592 kr.
- Førstegangsydelse71.000 kr.
- Totalpris i løbetiden114.104 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 428.175 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)
bilid: 61502, forsikring_privat: 1573, forsikring_erhverv: 1896,