Porsche Macan S3,0 PDK 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 171.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,2 km/l |
| CO2 udledning | 247 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.360 kr. / år |
| Ydelse | 354 hk/480 nm |
| Acceleration | 5,3 sek. |
| Tophastighed | 254 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS
+ Porsche Dynamic Light System Plus
+ Adaptiv fartpilot
+ Panoramaglastag
+ Elektrisk svingbar træk
+ 360 graders kamera
+ Parkeringssensor for/bag
+ Blindvinkel assistent
+ Vognbaneskift assistent
+ 21" alufælge
+ BOSE lydsystem
+ PCM Navigation inkl. Porsche Car Connect
+ Servostyring Plus
+ Sædevarme for/bag
+ Sædeventilation for
+ GT sportsrat
+ 14-vejs sæder inkl. hukommelsesfunktion
+ Sort eksteriør styling-pakke
+ Adaptiv luftundervogn
Leasingforslag
ERHVERVSLEASING (priser ekskl. moms);
Førstegangsydelse: 50.000 kr.
Dokument og lev. omk. 5.180 kr.
Ydelse: 3.836 kr.
Kilometer: 20.000 km årligt;
Scrapværdi efter 12 mdr.: 185.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms)
PRIVATLEASING (priser inkl. moms);
Førstegangsydelse: 75.000 kr.
Dokument og lev. omk. 6.475 kr. Y
delse: 4.795 kr.
Kilometer: 20.000 km årligt;
Scrapværdi efter 12 mdr.: 185.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.156.553 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 1.195 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.836 kr.
- Førstegangsydelse50.000 kr.
- Totalpris i løbetiden96.032 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 185.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet