Porsche Macan 45d
Kontantpris
849.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 613 km |
| Batterikapacitet | 96,0 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 387 hk/650 nm |
| Acceleration | 5,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 762.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 2.330 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 192 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Head-up display |
| Alufælge | Internet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nightvision |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-ruder |