Porsche Macan 45d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 22.750 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 613 km |
| Batterikapacitet | 96,0 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 387 hk/650 nm |
| Acceleration | 5,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Stel.nr: WP1ZZZXA9SL002536
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL ERHVERV (12 MDR)
- Engangsbetaling: kr. 69.000 ekskl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 3.552 ekskl. moms
- Restværdi: kr. 460.130 ekskl. moms og registreringsafgift.
- Beskatningsgrundlag ved fri firmabil, ekskl. miljøtillæg: kr. 815.000
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL PRIVATE (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 86.250 inkl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 4.440 inkl. moms
- Restværdi: kr. 460.130 ekskl. moms og registreringsafgift.
Kontakt os for et skræddersyet leasingtilbud, tilpasset dine ønsker og behov.
***
FREMVISNING MOD FORUDGÅENDE AFTALE
NÆVNEVÆRDIGT UDSTYR
+ Adaptiv fartpilot
+ Digitalt cockpit
+ Multifunktionsrat
+ El indst. forsæder m. memory
+ LED-forlygter
+ Panoramatag
+ Nøglefri betjening
+ Varmepumpe
+ Sædevarme
+ Luftundervogn
+ El betjent bagklap
+ Parkeringssensor for og bag
+ Bakkamera
+ Fjernlysassistent
+ Blindvinkelsassistent
+ Porsche Electric Sport Sound
+ Passagerdisplay
+ BOSE Sound System
+ Sport Chrono Pakke
ØVRIG BESKRIVELSE:
Gratis kontraktoprettelse og attraktive forsikringspriser inkl. glasdækning. Mulighed for tilkøb af vejhjælp og AutoConcept bilgaranti.
***
Velkommen hos EASY-LEASE A/S!
Vi har siden 2014 gjort leasing let og gennemskueligt for både private og erhvervskunder. Vi tilbyder operationel- og finansiel leasing (flexleasing) til både private og erhverv, samt sæson- og splitleasing.
Vi sætter en ære i at give vores kunder markedets bedste priser, og yder altid seriøs og professionel service og rådgivning.
Rammer dette køretøj ikke helt plet for dig? Vi hjemtager også gerne din drømmebil eller -MC på bestilling.
www.EASY-LEASE.dk – tlf. 66 200 700 – salg@easy-lease.dk
(Forbehold for tastefejl), bakkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 762.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 2.330 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 192 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Auto. nødbremse | Isofix |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderindtræk |
| Automatisk nødbremsesystem | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Luftundervogn |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Blindvinkelassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri adgang |
| Digitalt cockpit | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Panoramatag |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Soltag |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.552 kr.
- Førstegangsydelse69.000 kr.
- Totalpris i løbetiden111.624 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 460.130 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet
bilid: 57041, forsikring_privat: 123, forsikring_erhverv: 234