Porsche Cayenne3,0 D Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2015 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 217 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 262 hk/580 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 221 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Champagnemetal |
Beskrivelse
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, bagagerumsdækken, alufælge, el-soltag, el-sidespejle m/varme, xenonlys, kurvelys, træk, glastag, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, tagræling, aftageligt træk, soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, bi-xenon, områdebelysning, automatgear, aircondition, 3 zone klima, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, el betjent bagklap, køl i handskerum, aut. nedbl. bakspejl, el-ruder, cd, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, cd/radio, navigation, aux tilslutning, håndfrit til mobil, lygtevasker, 9 airbags, esp, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, elektrisk parkeringsbremse, 360° kamera
Evt. bytte. ekskl. lev. Billig finansiering. Kan finansieres til 0kr. i udbetaling. Husk MitId. Vi laver gerne forhåndsansøgning
Da vi forsøger at tilpasse åbningstider efter kundernes behov., Ring/sms venligst på 21644869 inden fremmøde, så vi kan have bilen klar.
Vi har Nummerplader på lager, så kør hjem samme dag med bilen.,,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.384.207 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 975 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 85 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 360° kamera | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 9 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Køl i handskerum |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Lygtevasker |
| Automatisk start/stop | Mørk loftbeklædning |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Bi-xenon | Panoramatag |
| CD | Parkeringssensor (bag) |
| CD afspiller | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El komfortsæder | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Xenonlygter |
| Elsæder |