Porsche Cayenne S3,0 E-Hybrid Platinum Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,6 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 416 hk/590 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 243 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Åbningstider – efter forudgående aftale
Mandag – torsdag: 9.00 – 17.30
Fredag: 9.00 – 14.30
Bemærk, at salgsafdelingen altid kun er åben efter forudgående aftale.
Kontakt derfor Søren for at lave en aftale på ☎️ 40 75 03 39.
110.000km.
✅ 𝗞𝗟𝗔𝗥 𝗧𝗜𝗟 𝗟𝗘𝗩𝗘𝗥𝗜𝗡𝗚 ✅
🏎️ Toppevadbiler.dk
📞 40 75 03 39
⭐𝗛𝗶𝗴𝗵𝗹𝗶𝗴𝗵𝘁𝘀⭐
✅ 911 Turbo Design 21" alufælge
✅ Panorama el-soltag
✅ El-betjent bagklap
✅ El-sæder m. memory
✅ Bakkamera
✅ Sædevarme
✅ Adaptiv fartpilot
Husk vi tager din gamle bil i bytte uanset alder og km!
🚗 Spørgsmål om bilen, finansiering eller leasing? Så kontakt os på telefonen:
📞 40 75 03 39
Kig forbi vores forretning og se det brede udvalg af biler.
Frydensbergvej 14, 3660 Stenløse
Mandag til Torsdag 9 - 17.30 & Fredag 9 - 14.30
Eller find os på vores hjemmeside Toppevadbiler.dk
Yderligere udstyr:, aut., aut.gear/tiptronic, ratgearskifte, varme i rat, airc., fuldaut. klima, 2 zone klima, køl i handskerum, alarm, c.lås, fjernb. c.lås, fartpilot, adaptiv fartpilot, kørecomputer, infocenter, startspærre, auto. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, regnsensor, sædevarme, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-soltag, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk start/stop, el betjent bagklap, dæktryksmåler, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, skiltegenkendelse, cd/radio, navigation, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, bluetooth, musikstreaming via bluetooth, usb tilslutning, armlæn, isofix, bagagerumsdækken, kopholder, læderindtræk, læderrat, automatisk lys, airbag, abs, antispin, esp, servo, blindvinkelsassistent, tonede ruder, mørktonede ruder i bag, ikke ryger, 21" alufælge, xenonlys, soltag, glastag, el indst. førersæde, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el-ruder, el-spejle, tågelygter, alu., svingbart træk (elektrisk)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.596.470 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.325 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 755 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv undervogn | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Køl i handskerum |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| CD/radio | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Xenonlygter |
| Fartpilot |