Porsche 911 Carrera GTS3,8 Cabriolet PDK 2d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2011 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,7 km/l |
| CO2 udledning | 237 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.680 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/420 nm |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 305 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
En vaske ægte og tidsløs sportsvogn. En smidig PDK-gearkasse og 400 hk, der forfører dig gennem det smukke danske land.
Porsche 997.2 GTS Cabriolet i en uimodståelig sammensætning, der kræser for detaljen uden at vække for stor opsigt. Her kan du sætte dig til rette i de lækre sportsstole i alcantara/læder, lytte til din yndlingsmusik fra det velspillende BOSE-anlæg, og ellers bare glemme alt mellem tid og sted i denne fantastiske Cabriolet.
Dette er bilen for dig, der ønsker en daily, hvor du kan nyde både det sjove og afslappende i flot stil.
Bilen har fuld servicebog fra Porsche og har Porsche Approved frem til maj i 2026.
Bilen står fuldstændig uspoleret og i utrolig flot stand.
Bilen kan fremvises efter aftale. Ring inden for ikke at køre forgæves.
12 mdr. erhvervsleasingforslag:
Førstegangsydelse: 65.000 kr. ex. moms
Leasingydelse pr. mdr.: 6.693 kr. ex. moms
Restværdi ex. moms & ex. afgift: 430.000 kr.
12 mdr. privatleasingforslag:
Førstegangsydelse: 81.250 kr. inkl. moms
Leasingydelse pr. mdr.: 8.366 kr. inkl. moms
Restværdi ex. moms & ex. afgift: 430.000 kr.
Af udstyr:
- Sport Chrono pakke plus
- GTS variant m. 408 hk og baghjulstræk
- Spjældstyret sportsudstødning
- Sorte sportssæderr m. varme i forsæder
- 19" originale Turbo sommerhjul m. centerlock.
- PASM (Elektrisk støddæmperregulering)
- Porsche Stability Management (PSM)
- 2-zonet klimaanlæg
- Udvidet tank m. 90 liter
- Alcantara himmel i sort
- Læderinstrumentering
- PCM-modul med navigation og CD-afspiller
- Bose Surround Sound system
- El-sæder m. memory
- Sportsrat i alcantara m. skiftepaler
- PDK automatgearkasse
- Xenon forlygter
- Og meget meget mere...!
Der tages forbehold for positiv kreditgodkendelse og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.544.334 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| CD | Mørktonede ruder i bag |
| CD afspiller | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| Delalcantaraindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. forsæder | Ratgearskifte |
| El komfortsæder | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædebetræk, dellæder |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Sportssæder |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Xenonlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse6.693 kr.
- Førstegangsydelse65.000 kr.
- Totalpris i løbetiden145.316 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 430.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet