Porsche 911 Carrera 4S3,0 Coupé PDK 2d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,7 km/l |
| CO2 udledning | 181 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.660 kr. / år |
| Ydelse | 420 hk/500 nm |
| Acceleration | 4,0 sek. |
| Tophastighed | 303 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Pæn og velholdt Porsche 911 Carrera 4S 3,0 Coupé PDK
Bilen kan ses i vores showroom i Hillerød og står på lager til omgående levering
Leveres nysynet og professionelt klargjort
Highlights
- Sport Chrono Pakke Plus
- Sportsudstødning, m spjæld
- El-glassoltag
- BOSE sound system
- Park assist for & bag
- Bakkamera
- 18-vejs El-justerbare forsæder
- Apple Carplay
- Varme i sæder (forsæder)
- Køling i sæder (forsæder)
- Sports læderrat
- Opgraderet læderpakke m. læder på midterkonsol, paneler mm.
- Fartpilot
- Bi-xenon forlygter (Porsche Dynamic Light System PDLS+)
- Servostyring Plus
- Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus)
- Porsche Active Suspension Management (PASM)
- Regnsensor
- Læderbeklædt instrumentbord
- 20" RS Spyder Design fælge
- Navigation
Leasingforslag 6 måneder erhverv
Udbetaling: 65.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 9.995 kr. ex. moms
Restværdi: 620.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 6 måneder privat
Udbetaling: 81.250 kr. inkl. moms
Mnd. ydelse: 12.494 kr. inkl. moms
Restværdi: 620.000 kr. ex. moms og afgift
Købspris: 665.000 kr. ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.320.120 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.510 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 355 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Antispin | Internet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Automatgear | Justerbar lændestøtte |
| Automatisk lys | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Automatisk start/stop | Kørecomputer |
| Bakkamera | Læderindtræk |
| Bakspejl m. nedbl. | Læderrat |
| CD | LED baglygter |
| CD afspiller | LED Kørelys |
| CD/radio | Mørk loftbeklædning |
| Centrallås | Multifunktionsrat |
| DAB+ Radio | Musikstreaming via bluetooth |
| Dæktryksmåler | Navigation |
| El indst. førersæde | Panoramatag |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-justerbar lændestøtte | Ratbetjent gearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædebetræk, læder |
| El-sidespejle m. varme | Sædekøling |
| El-soltag | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Skiltegenkendelse |
| Elsæder | Soltag |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse9.995 kr.
- Førstegangsydelse65.000 kr.
- Totalpris i løbetiden124.970 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 620.000 kr.
- Løbetid6 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet