Polestar 4Long Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 18.959 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 610 km |
| Batterikapacitet | 94,0 kWh |
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 200 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 31 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/343 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Top fed Polestar 4 med Plus og pro pakke ( optik og design, bl.a 21' alufælge og stribede seler ). Proppet med udstyr - udover nedenstående kan også nævnes el-justerbar bagsæder ( ryglæn ) harman/kardon lydanlæg, PIXEL LED lygter, opgraderet sæder med skydbar lårstøtte mm. Fantastisk langturs med plads og fantastisk kvalitets fornemmelsen all around. Bilen er også med Proximity key system.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, ambiente belysning, 21" alufælge, glastag, kurvelys, led kørelys, led baglygter, matrix led forlygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, 3 zone klima, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, headup display, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, fod betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4358
Forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 460.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 526 liter |
| Vægt | 2.305 kg |
| Bredde | 201 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fod betjent bagklap | Varmepumpe |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |