Polestar 4Long Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 31.376 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 610 km |
| Batterikapacitet | 94,0 kWh |
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 200 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 31 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/343 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Super flot Polestar 4 i farven ´ Storm ´ Bilen er med PLUS pakke og Pilot pakke, som bl.a indeholder pilotassist med baneskifte, harman/kardon lydanlæg, el-bagsæder samt varme i bagsædernes yderpladser, forsæder med skydbar lårstøtte, Pixel LED ( Matrix ) lygter og meget, meget mere - Fantastisk køremaskine.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, el-justerbar lændestøtte, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, kurvelys, led kørelys, led baglygter, glastag, fuld led forlygter, matrix led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, varme i rat, 3 zone klima, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, headup display, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, fod betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4357
Forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 460.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 526 liter |
| Vægt | 2.305 kg |
| Bredde | 201 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 3 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |