Polestar 2Performance AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 592 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 149 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 34 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/740 nm |
| Acceleration | 4,2 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Champagnemetal |
Beskrivelse
Dansk bil fra ny:
🔧 Udstyrshighlights
Kontakt os for en prøvekørsel i dag..
• PERFORMANCE PACK
• Plus Pack
• Pilot Lite Pack
• Ventilated Nappa Leather
• 20 4-Y Spoke Alloy Wheel (Performance)
• Jupiter metallic
• Varmepumpe
• Gold Seat Belts
• Keyless Entry With Handsfree Boot Lid Opening
• svingbart træk (manuel) 1500 kg
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, el indst. førersæde, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, glastag, el-sidespejle m/varme, led kørelys, 20" alufælge, fuld led forlygter, el-justerbar lændestøtte, adaptive forlygter, led baglygter, automatgear, 2 zone klima, varme i rat, varmepumpe, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, sædevarme, sædekøling, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, semi-automatisk parkeringssystem, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, airbag, fjernlysassistent, esp, antispin, city steering, vognbaneassistent, stemmebetjening, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 507.784 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.007 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 593 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædekøling |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| City steering | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde | Træk |
| El indst. førersæde m. memory | Type-2 ladekabel |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |