Polestar 2Performance AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 172.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 442 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 206 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
91% SOH sund batteri , mange kilometer endnu!
🛡️ 1 års batteri garanti er inkluderet i prisen, så du kan købe bilen med ro i maven.
🛡️ Ekstra batterigaranti kan tilkøbes, op til 3 år.
• Harman Kardon lydanlæg
• Performance model
• Opgraderede kalibre & bremseskiver (Brembo)
• Koksmetallic wrap
• LED-forlygter (adaptive)
• Adaptiv fartpilot
• Apple CarPlay
• Keyless Go
• 20" alufælge
• Sportsinteriør ( gule sikkerhedsseler )
• 360 Kamera
• Varmepumpe
🔋 Tryg elbilhandel hos ALKBILER
Vi gennemgår alle elbiler grundigt og sikrer en transparent handel med fokus på kvalitet og driftssikkerhed.
✔️ Fordele ved finansiering hos os
- Lav rente
- Mulighed for 0 kr. i udbetaling
- Fast månedlig ydelse
- Hurtig og enkel godkendelse
- Fleksibel løbetid, tilpasset dit budget
🔋 Særligt velegnet til elbil
Vi tilbyder løsninger, der matcher elbilens behov – og du kan naturligvis kombinere finansieringen med garanti for ekstra tryghed.
Ønsker du et konkret tilbud med månedlig ydelse?
Vi laver gerne et uforpligtende finansieringsforslag, så du får det fulde overblik.
📍 Vejlevej 69, 7000 Fredericia
📞 +45 31 31 97 10
ALKBILER – tryg og gennemsigtig bilhandel.
*der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.188 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 412 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 9 airbags | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Køl i handskerum |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Laser forlygter |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Luftundervogn |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Pilotsæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædekøling |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El betjente døre | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El komfortsæder | Trafikkamera |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot | Xenonlygter |