Polestar 2Long Range AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 16.600 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 592 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 139 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 421 hk/740 nm |
| Acceleration | 4,5 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
!!!KOMMER SNART!!!
Stel.nr: YSMVSFDEXRL240116
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL ERHVERV (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 33.280 ekskl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 1.668 ekskl. moms
- Restværdi: kr. 220.160 ekskl. moms og registreringsafgift.
- Beskatningsgrundlag ved fri firmabil, ekskl. miljøtillæg: kr. 407.488
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL PRIVATE (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 41.600 inkl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 2.085 inkl. moms
- Restværdi: kr. 220.160 ekskl. moms og registreringsafgift.
Kontakt os for et skræddersyet leasingtilbud, tilpasset dine ønsker og behov.
***
FREMVISNING MOD FORUDGÅENDE AFTALE
NÆVNEVÆRDIGT UDSTYR:
+ Adaptiv fartpilot
+ Digitalt cockpit
+ Multifunktionsrat
+ El indst. forsæder
+ Panoramatag
+ LED-forlygter
+ Varme i rat
+ Sædevarme for og bag
+ Nøglefri betjening
+ El betjent bagklap
+ Apple CarPlay
+ Android Auto
+ Parkeringssensor for og bag
+ 360 graders kamera
+ Vognbaneassistent
ØVRIG BESKRIVELSE:
Gratis kontraktoprettelse og attraktive forsikringspriser inkl. glasdækning. Mulighed for tilkøb af vejhjælp og AutoConcept bilgaranti.
***
Velkommen hos EASY-LEASE A/S!
Vi har siden 2014 gjort leasing let og gennemskueligt for både private og erhvervskunder. Vi tilbyder operationel- og finansiel leasing (flexleasing) til både private og erhverv, samt sæson- og splitleasing.
Vi sætter en ære i at give vores kunder markedets bedste priser, og yder altid seriøs og professionel service og rådgivning.
Rammer dette køretøj ikke helt plet for dig? Vi hjemtager også gerne din drømmebil eller -MC på bestilling.
www.EASY-LEASE.dk – tlf. 66 200 700 – salg@easy-lease.dk
(Forbehold for tastefejl)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 435.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.010 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, stof |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.668 kr.
- Førstegangsydelse33.280 kr.
- Totalpris i løbetiden53.296 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 220.160 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet
bilid: 60377, forsikring_privat: 889, forsikring_erhverv: 1049, fuldafgift: true