Peugeot Rifter1,5 BlueHDi 100 L1 Allure 5d
Kontantpris
144.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | 12,5 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
1 EJERS BIL, SUVO BEHANDLET, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, træk, tågelygter, led kørelys, tagræling, el-sidespejle, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 2 zone klima, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, airbag, esp, regnsensor, parkeringssensor (bag), isofix, vognbaneassistent, LEV. NYSYNET
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 229.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 597 liter |
| Vægt | 1.613 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 188 cm |
| Lasteevne | 457 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |