Peugeot e-Rifter54 Allure 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 3.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 339 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 183 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 132 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
✅ Rummelig elektrisk e-Rifter
✅ Rækkevidde op til 339 km
✅ 136 HK / 54 kW
✅ 3 Faset lader + CCS DC Hurtig-ladestik
✅ Varmepumpe
✅ LED lys
✅ Tågelygter
✅ Fartpilot
✅ Aircondition
✅ Læder multifunktionsrat
✅ Ratvarme
✅ Stofsæder m. højdejustering i førerside
✅ ISOFIX beslag
✅ Parkeringssensor bag
✅ Digitalt cockpit
✅ Bluetooth
✅ Apple Carplay + Android Auto
✅ Vognbaneassistent
✅ Skiltegenkendelse
✅ Automatisk nødbremsesystem
✅ Mulighed for montering af anhængertræk til 750 kg
Bemærk: Model og udstyr kan variere ifht. dansk modelprogram.
Mulige tilvalg :
➕ Fast Anhængertræk til 750 kg 11.995,-
➕ Aft. Anhængertræk til 750 kg 13.995-
➕ 16" Vinteraluhjul 10.995, - Michelin
➕ 4 års Dinitrol 5.900 -
Vi tilbyder altid skarp finansiering gennem Jyske Finans & Santander - både med og uden udbetaling.
Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb af udevidet garanti på alle vores biler – hør nærmere
Vi samarbejder omkring ladeløsninger med OK, NRGi, LOOAD, Clever m.fl
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
Åbningstider i salgsafdeling
Alle hverdage fra kl. 9.00 – 17.30
Lørdag og søndag fra kl. 11.00 – 16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 187 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |