Peugeot e-500877 GT 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 8.578 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 497 km |
| Batterikapacitet | 73,0 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 160 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 210 hk/345 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, Fuld LED forlygter, 3 zoners klimaanlæg, Sædevarme for, P-sensor for/bag m. 360 graders kamera, Blindvinkelsassistent, Navigation, Apple CarPlay / Android Auto og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 497 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 8 timer)
Hurtigladning: 160 kw (10-80% = ca. 36 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.511 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 748 liter |
| Vægt | 2.193 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 479 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 707 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 7 personers | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Airbags | LED baglygter |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alcantaraindtræk | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Ambiente belysning | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |