Peugeot e-500877 Allure 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 31.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 500 km |
| Batterikapacitet | 73,0 kWh |
| Energiforbrug | 178 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 160 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 36 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 210 hk/345 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Adaptiv fartpilot
• Bakkamera
• 360° kamera
• Apple Carplay / Android Auto
• Vognbaneassistent
• Skiltegenkendelse
• Automatisk nødbremsesystem
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 7 personers, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 3 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 335.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 748 liter |
| Vægt | 2.193 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 479 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 707 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Justerbar lændestøtte |
| 7 personers | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
|---|---|
| Airbags | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Dellæderindtræk | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |